Statistika návštěvnosti kin: 09.12 - 15.12   :   Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi - 12.12.2019 premiéra - 1 166 návštěvnost kin - 142 865 Kč tržby   |  
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Isaac Asimov

Isaac Asimov
Datum narození: 06.04.1992
Místo narození: New York, New York, USA

Životopis:

Isaac Asimov, narozen jako Izák Judovič Ozimov spatřil světlo světa poprvé nejspíš 2. ledna 1920, v ruské vesnici Petrovič. V roce 1923 imigroval s celou rodinou do USA, a občanem se stal v roce 1928. Je pozoruhodné, že nikdy neuměl rusky, ani Rusko od svého odjezdu do USA nenavštívil. Dětství strávil v Brooklynu, a během něj se také naučil již v pěti letech sám číst. První články prodával do časopisů již v devatenácti letech, psát je však začal už v jedenácti. Později nastoupil na Kolumbijskou univerzitu, kde v roce 1939 promoval.

Když zuřila 2. světová válka, sloužil Asimov na námořní základně ve Filadelfii. I přes to, že ho do armády nechtěli přijmout kvůli krátkozrakosti, nastoupil do ní v roce 1945. Jeho jediná povídka, kterou v době služby u armády napsal, se jmenovala Důkaz. Po nějaké době požádal o propuštění z armády, a vyhověno mu bylo na základě jeho doktorandské práce 26.7.1946. Armádu opustil s hodností desátníka.

Po dokončení studií se stal doktorem biochemie, později učitelem biochemie na Bostonské univerzitě, ale až v roce 1958 se stává profesionálním spisovatelem. Trpěl zajímavou nemocí - klaustrofílií, což je láska k uzavřeným prostorům, která se odrazila v některých jeho knihách.

Napsal asi 500 vědeckých, vědecko-populárních, science fiction a dalších knih, za které obdržel celou řadu ocenění, jako například ceny Hugo, Nebula, Locus... Jeho nejznámější dílo je série Nadace, kterou doplnil dalšími sériemi Galaktická říše, a série o robotech. Tyto tři série popisují Asimovu vizi budoucnosti, ve které je lidstvo rozšířeno po celé galaxii. Dalším jeho známým dílem je povídková sbírka Já, robot, s čímž jsou spojeny jeho známé tři zákony robotiky. Přiznal, že slovo robot převzal z díla Karla Čapka, a také se nestyděl říct, že se mu Čapkovo dílo nelíbilo. Mimo sci-fi ale psal i fantasy, detektivky a další. Společně s s Robertem A. Heinleinem a Arthurem C. Clarkem jsou uznávaní jako nejvýznamější autoři sci-fi. 

Isaac Asimov byl ženatý dvakrát - poprvé v roce 1942 s Gertrude Blugerman, se kterou měl dvě děti, a po rozvodu v roce 1973 si vzal americkou autorku sci-fi Janet O. Jeppson. Zemřel v roce 6.4. 1922 na následky AIDS.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku