Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Elmore Leonard

Elmore Leonard
Datum narození: 20.08.2013
Místo narození: Detroit, Michigan, USA

Životopis:

Elmore John Leonard se narodil 11. 10. 1925 v New Orleans. Díky práci jeho otce se celá rodina často stěhovala. Trvale se usídlila v Detroitu, kde Elmore vystudoval zdejší univerzitu. Po jejím dokončení působil tři roky u amerického námořnictva.

V 50. letech se začal věnovat psaní knih. Během svého života vystřídal množství různých žánrů. Na začátku psal hlavně westerny. Mezi nejznámější patří bezpochyby HOMBRE nebo 3:10 VLAK DO YUMY, které byly i zfilmovány.

Další přelom v jeho životě přišel později, kdy přešel ke kriminálním příběhům. Největší úspěch mu přinesla kniha Rum Punch, která byla v roce 1997 zfilmována pod názvem JACKIE BROWN. V posledních letech byl podle jeho knih zpracován i seriál STRÁŽCE POŘÁDKU.

Elmore Leonard zemřel 20.8.2013 v Detroitu na následky mrtvice, kterou prodělal 29. 7. 2013.

Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku