Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Dennis Lehane

Dennis Lehane
Datum narození: 04.08.1965
Místo narození: Dorchester, Massachusetts, USA

Životopis:

Dennis Lehane je jeden z nejoblíbenějších amerických autorů, kteří píšou skutečné kriminální romány. Odjakživa věděl, že se chce stát spisovatelem, svůj první rukopis napsal ve 25 letech, ten ale skončil schovaný v šuplíku, než mohla začít jeho kariéra pravého spisovatele musel projít ještě několika zaměstnání jako byla uklízení stolů v restauraci, řízení limuzín nebo prodávání v knihkupectví. Tyhle práce ho ale nebavily a tak se rozhodl zapsat do kurzů tvůrčího psaní, tam svůj prvotní rukopis několikrát přepsal a přepracoval než ho nakladatelství přijalo.

Hrdiny jeho oblíbené bostonské série jsou soukromí detektivové Patrick Kenzie a Angela Gennarová, po pěti dílech s nimi však chtěl autor zkusit zas něco nového, a tak vznikl mezinárodní bestseller TAJEMNÁ ŘEKA, která byla v roce 2003 zfilmována Clintem Eastwoodem a získala dva Oscary. Také se coby scénárista připojil k autorům kriminálního seriálu HBO THE WIRE, za který obdržel spolu s Georgem Pelecanosem a dalšími tvůrci Edgara za nejlepší televizní minisérii. V roce 2007 byla zfilmována jeho kniha GONE, BABY, GONE a v roce 2010 byl podle jeho knihy natočený film PROKLETÝ OSTROV.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku