Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Charles Bukowski

Charles Bukowski
Datum narození: 16.08.1920
Místo narození: Andernach, Německá říše
Datum úmrtí: 06.03.1994
Místo úmrtí: Los Angeles, California, USA

Životopis:

Vlastním jménem Heinrich Karl Bukowski se narodil roku 1920 v Německu. Jeho matka byla Němka a jeho otec voják z amerických okupačních vojsk. Když se Německo ocitlo v poválečné hospodářské krizi, odešli do USA a proto tedy změna jména na Charles Bukowski. V roce 1936 nastoupil na vyšší odbornou školu kde byli většinou bohatí a tak si respekt dokázal získat svými pěstmi. Našel si kamarády, kteří byli podobní jako on a začal chlastat. Po maturitě začal studovat novinařinu, angličtinu, divadlo a historii, ale dlouho tam nevydržel, odstěhoval se od rodičů a začal pracovat.

1944 byla otištěna první jeho povídka, o rok později začal psát básně, které mu ale odmítali vydat a tak se dál věnoval jenom alkoholu. Sebral se a žil potulným životem, bral mizerně placené práce, bydlel v laciných podnájmech a střídal prostitutky. Toto období byla silná inspirace pro jeho povídky.

1952 se oženil o tři roky později začal psát básně a začátkem 60.let se mu konečně dostalo uznání z řad kritiků. Mezitím se rozvedl a roku 1985 si vzal svou druhou ženu. O dva roky později byl podle jeho scénáře natočen fim ŠTAMGAST a roku 1994 zemřel po téměř ročním boji s leukémií v nedožitých 74 letech.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku